24.03. Особливості дитячих стрижок.

 



План уроку

Технологія виконання простих класичних дитячих стрижок.

Канадка.

Учні повинні знати: технологічні терміни, прийоми володіння інструментами для виконання стрижки волосся, сучасні методи стрижки волосся;

теоретичний матеріал ізпредметів: «Перукарська справа», «Матеріалознавство», «Санітарія та гігієна»;правила охорони праці при виконанні стрижок.

 

Учні повинні вміти:

виконувати підготовчі роботи; проводити дезинфекцію інструментів і приладів;

володіти перукарським інструментом;

дотримуватись норм витрат матеріалів;

виконувати завершувальні роботи.

 

План уроку

Тема програми: Стрижка волосся.

Тема уроку: «Технологія виконання простої, класичної, дитячої, стрижки. Канадка».

Мета уроку:

навчальна набуття  умінь і навичок якісного та правильного виконання простих класич-них дитячих стрижок за класичним методом;

розвиваюча сприяння розвитку в учнів творчого бачення (композицію рухів, логічне мислення, зорову пам'ять), професійної самостійності та використання прогресивних технологій;

 розвиток відчуття самоконтролю у процесі виконання дитячої

стрижки;

мотивувати досягнення учнів у процесі творчої діяльності;

виховна виховання естетичного смаку, уміння будувати міжособистісні відносини в колективі, при роботі з маленькими клієнтами, виховання почуття відповідальності за результати своєї

праці.

Тип уроку:

урок систематизації, узагальнення та закріплення

отриманихзнань,умінь, та навичок.

Дидактичне забезпечення:

інструкційно-технологічні карти (Додаток 3), диски з показом технологій сучасних дитячих стрижок, ілюстрації готових дитячих зачісок, міні-конспект,  характе-ристика типових помилок при виконанні стрижки«Канадка»(Додаток 5).

Матеріально-технічне забезпечення:-інструменти й приладдя для стрижки:

·        гребінець;

·        ножиці прямі;

·        розпилювач;

·        ножиці філірувальні;

·        бритва;

-для укладання волосся:

·        електричний фен;

·        кругла щітка;

-перукарська білизна:

·        рушник;

·        одноразовий комірець;

·        пеньюар для стрижки;

-матеріали:

шампунь;

·        бальзам для волосся;

-дезинфікуючі розчини:

·        «Хоспісепт» -для дезинфекції рук;

·        «Лізоформін-3000» -для дезинфекції інструментів.

Міжпредметні зв’язки:

перукарська справа –тема «Стрижка волосся», матеріалознавство –тема «Миючи засоби», санітарія та гігієна –тема «Дезинфікуючій кровоспинні засоби», спецмалювання –тема «Малювання простих дитячих стрижок».

Рекомендована література:

1.Перукарське мистецтво: Підруч.: У 3 кн./За заг. Ред. В.Ф. Орлова.

–К.: Грамота, 2005.

2.Панченко О. А. «Елегантні зачіски»: Учбовий посібник.

–М.: «Діля», 2001.

3.Енциклопедія перукарського мистецтва. –М.: Везі, 1999.

Хід уроку

І. Організаційна частина (5 хв.)

1.1.   Перевірка присутності учнів і перевірка готовності учнів до уроку виробничого навчання;

1.2.  Перевірка зовнішнього вигляду учнів відповідно до санітарних норм і вимог

охорони праці;

1.3.  Перевірка стану електрообладнання та інструментів.

ІІ. Вступний інструктаж (1год. 25 хв.)

1.   Актуалізація знань:

1.1.   Повідомлення теми програми, теми уроку: «Технологія виконання простої класичної дитячої стрижки «Канадка»;

1.2.   Цільова установка проведення уроку: Вивчення новітньої технології виконання простої класичної дитячої стрижки «Канадка»;

1.3.   Повторення правил безпеки праці під час роботи у виробничій майстерні (Додаток 1);

1.4.   Перевірка опорних знань, умінь, навичок учнів, необхідних їм для подальшої роботи на уроці шляхом фронтального опитування:

·        Що таке стрижка?

·        Які види стрижок ви знаєте?

·        Основні операції при виконанні дитячої стрижки?

·        Особливості дитячих стрижок?

·        Що входить в поняття підготовчих робіт перед стрижкою?

·        Що повинен зробити майстер перед стрижкою клієнта?

1.5.   Перевірка опорних знань учнів, необхідних їм для подаль

шої роботи на уроці шляхом вико-

нання тесту (Додаток 2);

1.6. Аналіз і доповнення відповідей учнів,підведення підсумків.

2.   Викладення нового матеріалу:

2.1.   Повідомлення нової навчальної інформації.

Обґрунтування вибору доцільності саме цієї ди-тячої стрижки;

2.2.   Роздача учням інструкційних карт (Додаток 3). Робота з інструкційноюкартою:

2.2.1.Підбір інструментів для виконання простої класичної дитячої стрижки: «Канадка» (на робочому місці розкладені інструменти та матеріали для виконання дитячої стрижки «Канадка». Зробіть висновок про правильність підбору інструментів, знайдіть зайві, додайте не

обхідні);

2.2.2. Правила безпеки праці при виконанні простої класичної дитячої стрижки «Канадка»:

·        Яких правил повинен дотримуватися майстер при стрижці маленького клієнта?

·        Яких правил повинен дотримуватися сам майстер на уроці виробничого навчання?

2.2.3.   Технологічна послідовність виконання

простої класичної дитячої стрижки «Канадка» (на прикладі моделі проводиться демонстрація технологічної послідовності стрижки

«Канадка»);

2.3.   Правильний вибір засобів для догляду за волоссям дітей (даються поради щодо догляду Додаток 6) 

2.4.Фронтальне опитування:

·        Які інструменти та приладдя потрібні для виконання стрижки «Канадка»?

·        З якої скроні починають стрижку «Канадка»?

·        Яка послідовність виконання простої класичної дитячої стрижки

«Канадка»?

·        Що таке тушування, філірування і окантування волосся?

·        Як виконують укладання волосся після стрижки?

2.5.   Перевірка нових знань учнів, отриманих ними на уроці, шляхом виконання

додаткових завдань (Додаток 4).

2.6.   Відповідь майстра на запитання учнів, підведення підсумків вступного інструктажу.

ІІІ.   Поточний інструктаж:

1.Роздача завдання на поточний інструктаж різного рівня складності для самостійної роботи учнів;

2.Цільові обходи майстра робочих місць учнів:

1-й цільовий обхід: перевірити правильність організації робочих місць учнів та додержання ними правил техніки безпеки при користуванні електроінструментом (фен);

2-й цільовий обхід: перевірка правильності виконання  учнями нових прийомів та технологічного процесу виконання робіт;

3-й цільовий обхід: перевірка умінь користування інструкційними та технологічними картками;

4-й цільовий обхід: надання допомоги учням при виконанні простої класичної дитячої стрижки: «Канадка»;

5-й цільовий обхід: перевірка поетапності виконання роботи (

міжопераційний контроль);

6-й цільовий обхід: перевірка дотримання правил техніки безпеки;

7-й цільовий обхід: перевірка якості роботи учнів та виконання ними норм часу з метою усунення попередніх помилок.

       Під час поточного інструктажу даються поради учням, якщо у них виникають певні про-блеми. Якщо учень підходить з певними запитаннями, то, відповідаючи на запитання, здійснюється індивідуальний інструктаж виробничого навчання. Якщо це питання виникло у двох-трьох учнів, то здійснюється груповий інструктаж.

·        Прийом майстром виконаних робіт;

·        Прибирання робочих місць.

ІV. Заключний інструктаж (30 хв.)

·        Підведення підсумків вступного та поточного інструктажу;

·        Перевірка техніки виконання учнями дитячої стрижки «Канадка»;

·        Аналіз типових помилок, допущених учнями при виконанні навчально-виробничих робіт та їх усунення (Додаток 5).

V. Домашнє завдання: самостійно підстригти просту класичну дитячу стрижку «Канадка», відпрацьовуючи вміння та навички, набуті на виробничому навчанні.

Технологія виконання простої класичної дитячої стрижки. Канадка.

Міні-конспект.

Давайте покроково розглянемо технологію виконання такої зачіски:

·        організувати робоче місце;

·        приготувати перукарську білизну;

·        продезинфікувати інструменти;

·        вимити рукиабо продезинфікувати засобом для миттєвої дезинфекції «Хоспісепт»;

·        запросити клієнта в робоче крісло, з’ясувати його бажання щодо послуги;

·        виконати миття голови, видалення зайвої вологи;

·        обгорнути одноразовим комірцем шию клієнта, укрити пеньюаром для стрижки волосся;

·        розчесати волосся;

·        розподілити волосяний покрив голови на зони;

·        почати виконувати стрижку .

       Рекомендується для прямого, хвилястого волосся будь-якої довжини та густоти.

       Форма стрижки наповнена в лобно-тім’яній зоні, коротка.

      Інструменти: гребінець, прямі ножиці, електрична машинка.

      Техніка стрижка: спосіб «на пальцях», тушування, стрижка машинкою.

      Технологія виконання: стрижка виконується на вимитому вологому волоссі. Стрижку починають із правої скроні. Волосся стрижуть до середини скроневої виїмки машинкою з висотою ножа

1мм або 3мм. Виведення машинки вгору здійснюють одразу від крайової лінії росту волосся. Аналогічно зістригають волосся лівої скроні.

        Переходять на потилицю і стрижуть машинкою від крайової лінії росту волосся на шиї до рівня мочки вуха. Стрижку продовжують тушуванням волосся правої скроні, потиличної зони та лівої скроні.

        Волосся тім’яної зони за допомогою щітки та гребінця піднімають вертикально і стрижуть з оформленням площини.

       Довжина волосся лобно-тім’яної зони –3; 4см, маківки –2; 3см.

       Окантування скронь та шиї виконують за бажанням бритвою.

       Оформити стрижку за допомогою фену і тунельної щітки.

 

 

Додаток  5

Характеристика типових помилок при виконанні дитячої стрижки «Канадка»

 

No п/п

 

Зміст операції

 

Помилки, що виникли під час стрижки

 

 

 1.

Миття голови                       

 

·        стрижка виконана не на

вимитому волоссі

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Стрижка правої та  лівої скронь, 

потилиці та тім’яної зони

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

·        стрижку почато не з правої  скроні;

·        довжина волосся правої скроні довше, ніж волосся лівої скроні;

·        волосся  зстрижене не до середини скроневої  виїмки машинкою;

·        волосся тім’яної зони не зстрижене з оформленням площини;

·        форма стрижки не наповнена в лобно-тім’яній зоні, подовжена;

·        не витримана  довжина волосся  лобно-тім’яної зони

3.

Тушування волосся

 

·        неякісне виконання тушування волосся.

4.

 

 

Окантування

 

 

 

·        лінія контуру за вушною  раковиною підстрижена занадто високо;

·        неякісно виконано окантування;

 

5.

 

Укладання

волосся занадто багато засобів

для укладання

нанесено на волосся

 

 


 

 

Додаток  6

 

        Мити волосся  вашої дитини найкраще спеціальними дитячими шампунями. І використовувати їх потрібно з великою обережністю, тому що практично в усі шампуні входять лаурил або лаурет сульфат натрію -головний їхній мийні і піноутворюючий компонент. А якщо його концентрація складає хоча б 2%, він уже здатний викликати роздратування шкіри. Зі збільшенням концентрації та часу впливу роздратування посилюється.

         Якщо такі речовини застосовувати часто, вони порушують природний захисний бар'єр шкіри, тому тривале використання миючих засобів, до складу яких входить це речовина, може призвести до розвитку сухості шкіри, її лущення, випадання волосся, спровокувати дерматити та інші захворювання шкіри.

          Дуже корисно після миття волосся обполіскувати їх відварами цілющих трав. Головне -уважно вибирати трави. Наприклад, слід уникати рослин (наприклад ромашка) з підсушуючим ефектом -вони можуть призвести до надмірної сухості волосся і шкіри голови і навіть до появи лупи. А ось кропива або листя берези зміцнять волосся і не принесуть шкоди.

           Гребінець для дитячих волосся слід вибирати відповідно до їх густині. При рідкісних волоссі перевагу слід віддавати гребінець з густим гребінцем. Для короткої щільною стрижки підійдуть

гребінець з рідкими зубчиками і масажна щітка. Перевагу слід віддавати дерев'яним гребенях.

Особливо добре, якщо це будуть гребені з ялівцю або сибірського кедра, ці породи мають анти-септичну і цілющою дією.

          Щоб уникнути легких травм шкіри голови придбайте гребені тільки з 

тупими зубчиками. Довге волосся краще розчісувати щіткою з натуральним ворсом, плавно їх погладжуючи. Розчісувати волосся дитини слід не більше 2-3 разів на день.

        У більшості випадків волосся збираються в ковтуни не через якусь хворобу, а через їх тонкощі і при недостатньому розчісуванні.  Щоб позбутися від них раз і назавжди, обов'язково щодня розчісувати волосся гребінцем з крупними зубцями, а також користуватися кондиціонером. Якщо це не допомагає, то краще обстригти волосся коротше.

         Довгі або короткі, волосся вимагає уваги і відходу. І відхід цей не обмежується миттям голови хлопчика і розчісуванням, хоча це і важливі складові красивої, прикрашаючої хлопчика зачіски. Якщо волосся втратило блиск, і еластичність, стало сухим і ламким, можливо, це свідчить про анемію або проблеми з ендокринною системою, або просто про нестачу вітамінів, мінералів або навіть свіжого повітря.

      Вітаміни і мікроелементи, які потрібні волоссю, -це хром, мідь, залізо, кальцій, магній, марганець, калій, кремній, селен, йод, сірка і цинк, бета-каротин, вітаміни групи "В" (В1 -тіамін, В2 -рибофлавін, ВЗ -нікотинова кислота, В5 -пантотенова кислота, В6 -піридоксин, В12 -кобала-мін) і біотваней. Раціон хлопчика  повиненмістити  в достатній кількості жовті і зелені овочі і фрукти (бета-каротин), геркулес бобові, волоський горіхи, коричневий рис і пивні дріжджі (біот-ваней), яловиче і свиняче пісне м'ясо, печінка, риба, молоко і молочні продукти, хліб грубого помелу, редиску і зелень часникуі лука (вітаміни "В").

       Стрижки і зачіски для хлопчиків -їх велика кількість. При виборі важливо врахувати, що маленький хлопчик зачіску укладати не зможе, тому вона має бути простою і не вимагати великої турботи. А ось ставши доросліше, хлопчик захоче сам брати участь у виборі стрижки. І досвідчений майстер перукар, повинен  прислухатися до нього. Адже носить-то її буде  сама дитина -йому і вибирати.

 

 









Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Тестові завдання перукаря 2 класу.

Виконання базових модельних сучасних чоловічих стрижок.