План уроку

(дистанційні технології навчання)

 

Тема програми: Модуль ПЕР-2.5.Виконання базових модельних зачісок

                              ПЕР-2.5.1.Виконання простих елементів зачісок

Тема уроку: Виконання елементу зачіски - хвиля

Мета уроку: навчальна- сприяти комплексному застосуванню знань, умінь та навичок при виконанні в зачісці елементу - хвиля

                       розвиваюча  сприяти розвитку аналітичного мислення, уміння знаходити вихід із нестандартних ситуацій.

                      виховна - сприяти вихованню в учнів поваги до оточуючих, охайності та дотримання дисципліни, бажання творчого і професійного росту.

Тип уроку: вивчення трудових прийомів та розвиток вмінь і навичок при

виконанні перукарських операцій.

Комплексно - методичне забезпечення уроку: Інструкційні картки, плакати, картки контролю, критерії оцінювання знань, умінь учнів.

Матеріально -технічне забезпечення уроку: ноутбук, проектор, екран, веб -камера, перукарська білизна, пеньюари, комірці, дезинфікуючі засоби, косметичні засоби для укладання, гребінці, зажими, шпильки, невидимки, тощо.

Міжпредметні зв’язки: перукарська справа, санітарія та гігієна, матеріалознавство, охорона праці 

                                                  Хід уроку

I. Організаційна частина - 5хв.

1.1. Закріплення знань по БП і ОП.

II. Вступний інструктаж 20-30 хв.

 2.1.Повідомлення теми та навчальної мети уроку

 2.2.Повторення вивченого матеріалу і набутих знань, умінь

-Охарактеризуйте допоміжні засоби для укладання: пінка; лак; лосьйон; гель; креми; віск

- Охарактеризуйте холодний спосіб укладання .

-Охарактеризуйте гарячий спосіб укладання.

-Як потрібно тримати пасмо при начісуванні?

-Які декоративні елементи застосовуються у зачісках?

-За допомогою яких аксесуарів можна укладати волосся?

-Які варіанти укладання ви знаєте?

-Які комбіновані види укладання ви знаєте?

-Яку роль в укладанні відіграє проділ?

 

2.3.Ознайомлення учнів з матеріалами уроку.

2.4. В технологічній послідовності в уповільненому темпі показ елементу зачіски-хвиля.

             Укладання волосся холодним способом – хвиля.

Хвиля - частина зачіски, де волосся має плавний згин і обмежене двома лініями — кронами.  Існують хвилі низькі, широкі, глибокі, пласкі Залежно від положення волосся відносно обличчя розрізняють лицьові та зворотні хвилі Лицьові хвилі направлені на обличчя своєю виступаючою дугою, зворотні йдуть від обличчя. Розрізняють також косі, прямі, поперечні

хвилі.

                    Укладання волосся холодним способом

Холодне укладання може виконуватись на всій масі волосся або на окремих  ділянках. Холодному вкладанню піддається волосся усіх типів і структур,  але найбільш придатне для цього хвилясте волосся, на якому надана форма  зберігається довше.

 

Укладання здійснюється на вологому волоссі з використанням засобів для  укладання. Пальцями рук, бігуді або щіткою пасму волосся задають форму,  яка фіксується гарячим або холодним повітрям.

 

З інструментів та пристосувань використовують фени, сушуари, клімазони,  гребінці, щітки, затискачі, шпильки, сітки для волосся.

                    Технологія укладання волосся хвилями.

                        Укладання першого та другого крону.




Сполучення хвиль у зачісці з боковим проділом виконується за такою загальною схемою:

--перший крон першої лицьової хвилі з більшого боку спрямований до кінця проділу і там закінчується;

--другий крон першої лицьової хвилі через маківку виходить на перший крон зворотної хвилі з меншого (протилежного) боку;

--перший крон другої лицьової хвилі з більшого боку сполучається з другим кроном першої лицьової хвилі з меншого боку;

--другий крон другої лицьової хвилі з більшого боку на потилиці зводиться нанівець.

З більшого боку від проділу можна сформувати три хвилі, що виступають, — лобну, скроневу, шийну, з меншого боку — тільки дві: скроневу і шийну.

 

        Помилки, яких слід уникати при укладанні волосся хвилями:

--захоплення гребінцем занадто довгого пасма волосся, внаслідок чого утворюється хвиля глибокої форми, але через нетривалий час вона ослаблюється та псує форму зачіски;

--недостатня фіксація хвиль, слабке виконання крону, що призводить до розтягування або сплющування хвиль;

--волосся при зачісуванні нагору викладене проти його природного напрямку, що робить укладання нестійким;

--використані затискачі, «невидимки» залишають слід на волоссі.



 

2.5.Аналіз навчально -технічної документації

2.6.Суть і зміст операції.

2.7.Аналіз можливих помилок і шляхи їх попередження.

2.8.Способи самоконтролю, взаємоконтролю при виконанні операції.

2.9.Можливі способи виконання роботи і вибір найбільш раціональних із них

2.10.Безпечні методи праці під час роботи.

2.11.Економія електроенергії, часу, матеріалів.

2.12.Розвиток в учнів самоконтролю, взаємоконтролю, самостійного планування при виконанні навчальних робіт.

2.13.Закріплення навчального матеріалу

-виконання в технологічній послідовності в уповільненому темпі елементу зачіски-хвиля.

2.14.Надати денне завдання учням на зміну - 6год

 

 

III.Поточний інструктаж і самостійна робота учнів-6г.

3.1.Дотримання правил БП, ОП

-Чи всі учні можуть самостійно приступити до роботи

-Контроль за якістю роботи, раціональне використання робочого часу, електроенергії

-Організація учнями своїх робочих місць

-Індивідуальні і додаткові інструктажі на робочих місцях

-Самостійність та самоконтроль в роботі

-Перевірити обсяг та якість роботи

-Виставити бали за денне завдання

IV.Заключний інструктаж 20 - 25хв.

-Підведення підсумків уроку і ступінь досягнення поставленої мети

-Показ кращих робіт і аналіз досягнень, при цьому звернути увагу на відповідальність учнів

-аналіз типових помилок при виконанні прийомів, операцій, їх причини та шляхи попередження

-Звернути увагу на дотримання правил БП, ОП, організацію робочого часу, місця, уважність під час роботи, самоконтроль і взаємоконтроль

-Оголошення і мотивація оцінок

-Домашнє завдання

 -навчитись в технологічній послідовності в уповільненому темпі виконанню елементу зачіски-хвиля.    

-переглянути відео за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=lU3AQPM5B_o&feature=emb_logo

https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=rxE7dEADpDw&feature=emb_logo

https://drive.google.com/file/d/0B4Yqj5kgTMM7aVR0UzRIUXJUWjA/view?usp=sharing

 









Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Тестові завдання перукаря 2 класу.