Виконання чоловічої стрижки Канадка.
План уроку.
Тема уроку:«Технологія виконання класичної стрижки Канадка».
Мета уроку:
навчальна – набуття умінь і навичок як існого та правильного
виконання простих класичних дитячих стрижок за класичним методом;
розвиваюча – сприяння розвитку в
учнів творчого бачення (композицію рухів, логічне мислення, зорову
пам'ять), професійної самостійності та використання прогресивних технологій; розвиток
відчуття самоконтролю у процесі виконання дитячої стрижки;
мотивувати досягнення
учнів у процесі творчої діяльності;
виховна – виховання естетичного
смаку, уміння будувати міжособистісні відносини в колективі, при роботі з клієнтами, виховання
почуття відповідальності за результати своєї праці.
Тип уроку:
урок систематизації,
узагальнення та закріплення отриманих знань,
умінь, та навичок.
Дидактичне забезпечення:
Інструкційно - технологічні карти
(Додаток 3), диски з показом тех
нологій сучасних дитячих
стрижок, ілюстрації готових зачісок, міні
-конспект, характе-ристика типових помилок при виконанні
стрижки
«Канадка»(Додаток 5).
Матеріально-технічне
забезпечення:
- інструменти й приладдя
для стрижки:
·
гребінець;
·
ножиці прямі;
·
розпилювач;
·
ножиці філірувальні;
·
бритва;
- для укладання волосся:
·
електричний фен;
·
кругла щітка;
- перукарська білизна:
·
рушник;
·
одноразовий комірець;
·
пеньюар для стрижки;
- матеріали:
·
шампунь;
·
бальзам для волосся;
- дезинфікуючі розчини:
·
«Хоспісепт» - для дезинфекції рук;
·
«Лізоформін - 3000» - для дезинфекції
інструментів.
Міжпредметні зв’язки: перукарська справа –тема
«Стрижка волосся», матеріалознавство – тема «Миючи засоби»,
санітарія та гігієна – тема «Дезинфікуючій кровоспинні засоби», спецмалювання – тема «Малювання простих чоловічих стрижок».
Рекомендована
література:
1.Перукарське мистецтво:
Підруч.: У 3 кн./За заг. Ред. В.Ф. Орлова.
–К.: Грамота, 2005.
2.Панченко О. А.
«Елегантні зачіски»: Учбовий посібник.
–М.: «Діля», 2001.
3.Енциклопедія перукарського
мистецтва. –М.: Везі, 1999.
Хід уроку
І. Організаційна частина
(5 хв.)
1.1. Перевірка присутності учнів і перевірка
готовності учнів до уроку виробничого навчання;
1.2. Перевірка зовнішнього вигляду учнів
відповідно до санітарних норм і вимог охорони праці;
1.3. Перевірка стану електрообладнання та
інструментів.
ІІ. Вступний інструктаж
(1год. 25 хв.)
1. Актуалізація знань:
1.1. Повідомлення теми програми, теми уроку:
«Технологія виконання простої класичної стрижки «Канадка»;
1.2. Цільова установка проведення уроку: Вивчення
новітньої технології виконання простої класичної стрижки «Канадка»;
1.3. Повторення правил безпеки праці під час
роботи у виробничій майстерні (Додаток 1);
1.4. Перевірка опорних знань, умінь, навичок
учнів, необхідних їм для подальшої роботи на уроці шляхом фронтального
опитування:
·
Що таке стрижка?
·
Які види стрижок ви знаєте?
·
Основні операції при виконанні чоловічої стрижки?
·
Особливості чоловічих стрижок?
·
Що входить в поняття підготовчих робіт перед стрижкою?
·
Що повинен зробити майстер перед стрижкою клієнта?
1.5. Перевірка опорних знань учнів, необхідних їм
для подаль
шої роботи на уроці
шляхом виконання тесту (Додаток 2);
1.6.Аналіз і доповнення
відповідей учнів,
підведення підсумків.
2. Викладення нового матеріалу:
2.1. Повідомлення нової навчальної інформації.
Обґрунтування вибору доцільності саме
цієї дитячої стрижки;
2.2. Роздача учням інструкційних карт (Додаток 3).
Робота з інструкційною картою:
2.2.1.Підбір інструментів
для виконання чоловічої стрижки: «Канадка» (на робочому місці
розкладені інструменти та матеріали для виконання стрижки «Канадка». Зробіть
висновок про правильність підбору інструментів, знайдіть зайві, додайте необхідні);
2.2.2.Правила безпеки
праці при виконанні стрижки «Канадка»:
·
Яких правил повинен дотримуватися майстер при стрижці клієнта?
·
Яких правил повинен дотримуватися сам майстер на уроці виробничого
навчання?
2.2.3. Технологічна послідовність виконання простої стрижки «Канадка» (на прикладі
моделі проводиться демонстрація технологічної послідовності стрижки«Канадка»);
2.3. Правильний вибір засобів для догляду за
волоссям (даються поради щодо догляду Додаток 6)
2.4.Фронтальне
опитування:
·
Які інструменти та приладдя потрібні для виконання стрижки «Канадка»?
·
З якої скроні починають стрижку «Канадка»?
·
Яка послідовність виконання чоловічої стрижки «Канадка»?
·
Що таке тушування, філірування і окантування волосся?
·
Як виконують укладання волосся після стрижки?
2.5. Перевірка нових знань учнів, отриманих ними
на уроці, шляхом виконання додаткових завдань (Додаток 4).
2.6. Відповідь майстра на запитання учнів,
підведення підсумків вступного інструктажу.
ІІІ. Поточний інструктаж:
1. Роздача завдання на
поточний інструктаж різного рівня складності для самостійної роботи учнів;
2. Цільові обходи майстра
робочих місць учнів:
1- й цільовий обхід: перевірити правильність організації
робочих місць учнів та додержанняними правил техніки безпеки прикористуванні
електроінструментом (фен);
2 - й цільовий обхід: перевірка правильності
виконання учнями нових прийомів та
технологічного процесу виконання робіт;
3 - й цільовий обхід: перевірка умінь
користування ін
струкційними та
технологічними картками;
4 - й цільовий обхід: надання допомоги учням
при виконанні простої класичної чоловічої стрижки: «Канадка»;
5 - й цільовий обхід: перевірка поетапності виконання
роботи (міжопераційний контроль);
6 - й цільовий обхід: перевірка дотримання
правил техніки безпеки;
7 - й цільовий обхід: перевірка якості роботи
учнів та виконання ними норм часу з метою усунення попередніх помилок.
Під час поточного
інструктажу даються поради учням, якщо у них виникають певні проблеми. Якщо
учень підходить з певними запитаннями, то, відповідаючи на запитання,
здійснюється
індивідуальний
інструктаж виробничого навчання. Якщо це питання виникло у двох-трьох учнів, то
здійснюється груповий інструктаж.
·
Прийом майстром виконаних робіт;
·
Прибирання робочих місць.
ІV. Заключний інструктаж
(30 хв.)
·
Підведення підсумків вступного та поточного інструктажу;
·
Перевірка техніки виконання учнями дитячої стрижки «Канадка»;
·
Аналіз типових помилок, допущених учнями при виконанні навчально-виробничих
робіт та їх усунення (Додаток 5).
V. Домашнє завдання:
самостійно підстригти
просту класичну дитячу стрижку «Канадка», відпрацьовуючи вміння та навички,
набуті на виробничому навчанні.
Технологія виконання чоловічої стрижки «Канадка».
Міні-конспект.
Давайте покроково розглянемо технологію виконання такої зачіски:
·
організувати
робоче місце приготувати
перукарську білизну;
·
продезинфікувати інструменти;
·
вимити руки або продезинфікувати засобом для миттєвої дезинфекції
«Хоспісепт»;
·
запросити клієнта в робоче крісло, з’ясувати його
бажання щодо послуги;
·
виконати миття голови, видалення зайвої вологи;
·
обгорнути одноразовим комірцем шию клієнта, укрити
пеньюаром для стрижки волосся;
·
розчесати волосся;
·
розподілити волосяний покрив голови на зони;
·
почати виконувати стрижку .
Рекомендується для прямого, хвилястого волосся будь-якої довжини та
густоти.
Форма стрижки наповнена в лобно-тім’яній зоні, коротка.
Інструменти: гребінець, прямі ножиці, електрична машинка.
Техніка стрижка: спосіб «на пальцях», тушування, стрижка машинкою.
Технологія виконання: стрижка виконується на
вимитому вологому волоссі. Стрижку починають із правої скроні. Волосся стрижуть
до середини скроневої виїмки машинкою з висотою ножа 1мм або 3мм. Виведення
машинки вгору здійснюють одразу від крайової лінії росту волосся. Аналогічно
зістригають волосся лівої скроні.
Переходять на потилицю і стрижуть машинкою від крайової лінії росту волосся
на шиї до рівня мочки вуха. Стрижку продовжують тушуванням волосся правої
скроні, потиличної зони та лівої
скроні.Волосся тім’яної зони за допомогою щітки та гребінця піднімають
вертикально і стрижуть з оформленням площини.
Довжина волосся лобно-тім’яної зони–3; 4см, маківки –2; 3см.
Окантування скронь та шиї виконують за бажанням бритвою.
Оформити стрижку за допомогою фену і тунельної щітки.
Коментарі
Дописати коментар