чоловіча стрижка" Наголо".
РОЗРОБКА
УРОКУ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ
Професія
«Перукар (перукар-модельєр); маныікюрник»
Кваліфікація:
перукар
Тема програми:
Чоловічі стрижки
Тема уроку:
Стрижка «Наголо».
Мета уроку:
Навчальна: формування і закріплення професійних знань,
вмінь та навичок з технології виконання операцій стрижки, базових класичних
чоловічих стрижок і на їх основі сучасних модельних стрижок;
Розвиваюча: розвивати аналітичне, критичне і логічне
мислення при вирішенні виробничих ситуацій, пізнавальну активність і
самостійність у роботі, творчу уяву, естетичний смак, інтерес до обраної
професії, повагу до праці, вміння планувати свою діяльність;
Виховна: виховувати акуратність, працелюбність,
відповідальність за кінцевий результат праці, ініціативність, доброзичливість
та культуру спілкування.
Тип уроку: формування умінь і навичок при виконанні модельних стрижок. Форми і методи організації навчальної діяльності учнів: бліц - опитування, робота з картками-завданнями, демонстрація з поясненням нових прийомів та операцій майстром, самостійна робота.
Комплексно-методичне
забезпечення:
Дидактичне забезпечення:
робоча навчальна - програма, поурочно – тематичний план, опорний конспект за
темою уроку, інструкційно - технологічні картки.
Матеріально-технічне
забезпечення: ПК, мультимедійний проектор, перукарська білизна (пенюар,
фартух, комірець), перукарський інструмент для виконання стрижки (гребінець,
ножиці прямі та філірувальні, пулівелізатор, щітки: браш, бомбаж, фен).
Міжпредметні зв’язки: перукарська
справа, основи санітарії і гігієни, охорона праці, спец малювання,
матеріалознавство
ХІД
УРОКУ
І.
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
·
Привітання
·
Перевірка присутності учнів та готовність
їх до уроку;
·
Перевірка санітарно-гігієнічного стану
приміщення, електрообладнання та інструментів.
ІІ.
ВСТУПНИЙ ІНСТРУКТАЖ
1. Повідомлення
теми, мети та завдань заняття
2. Тема
програми: «Чоловічі стрижки»
3. Тема
уроку: «Стрижка «Наголо»
4. Мета
уроку: Розвивати аналітичне, критичне і логічне мислення при вирішенні
виробничих ситуацій, групову роботу, творчість, вміння планувати свою
діяльність, вміння спостерігати, спілкування, вміння відповідально і
зосереджено працювати.
2.
Актуалізація опорних знань
З’ясування рівня знань перед вивченням нової
теми за допомогою усного опитування.
1. Які бувають типи обличчя?
(Очікувана відповідь. Овальне, трикутне, ромбоподібне, прямокутне, кругле,
квадратне, грушоподібне.)
2. Дайте характеристику
типам обличчя. (Відповідь):
·
Овальне обличчя характеризується плавними
переходами ліній лоба, скронь, щелеп і підборіддя, що утворюють овал.
·
Трикутне обличчя характеризується широкою
ділянкою чола та вилиць і різко звужується до підборіддя
·
Ромбоподібне обличчя має дуже широкі
вилиці та вузьке чоло і підборіддя
·
Прямокутне обличчя — це видовжене обличчя
з високим чолом і довгим підборіддям
·
Кругле обличчя. Круглим вважається
обличчя, у якому висота перевищує ширину не більше ніж на 3 см
·
Квадратне обличчя — різновид круглого, але
із широкою нижньою щелепою, що відповідає розмірам чола
·
Грушоподібне обличчя — різновид трикутного
обличчя з вершиною на чолі. Характеризується вузьким чолом і широким
підборіддям
Назвіть сучасні методи стрижок.
Відповідь.
·
Пойтинг - ковзний зубчастий зріз від
середини волосся до кінців (прямими ножицями)
·
Метод зубців пили – це метод, який
виконується на завершальному етапі стрижки. При виконанні ножиці розміщені під
кутом
·
Метод слайсинг – метод «ковзаючого зрізу»
вздовж пасма
·
Метод джгута – при такій технології
необхідно закрутити пасмо волосся в джгут і в декількох місцях кінчиками ножиць
виконати зріз в хаотичному порядку.
4.З якою метою виконують філірування?
Відповідь.
Філірування виконується залежно від задуму зачіски на
всій масі волосся або на окремих ділянках.
Проріджування волосся філірування може дати такі
результати:
- збільшення об'єму волосся
- полегшення укладання волосся;
- зменшення об'єму волосся.
5. Які різновиди техніки філірування Вам
відомі, назвіть та охарактеризуйте їх?
Відповідь. Розрізняють філірування волосся біля
кореня, на кінцях, на всій довжині пасма. Місце першого зрізу можна визначити
будь-де залежно від густоти волосся та бажаного результату. Кількість зрізів на
одному пасмі може бути різною.
Прикореневе
філірування передбачає проріджування пасма, відступивши на 2 - 4 см від
поверхні голови. За рахунок того, що коротке волосся підтримує довше,
полегшується укладання, створюється форма зачіски, візуально збільшується її
об'єм.
Філірування
кінців пасма приводить до стійкого укладання волосся, згладжує нерівність
стрижки. Для дуже густого волосся пасма розріджують по всій довжині. Операція
виконується прямими та філірувальними ножицями, бритвою.
6.Що таке градуювання? Які
його види?
Відповідь. Градуювання –
це зміна кута відтяжки пасма з метою створення плавного або контрастного
силуету.
Градуювання буває внутрішнє і зовнішнє.
Внутрішнє – це поступова
зміна довжини від короткого до довгого,тобто в цьому варіанті кожне наступне
пасмо буде довше за попереднє.
Зовнішнє – зміна довжини
від довгого до короткого.
7.
Які види стрижок ви знаєте?
Відповідь. Бувають
контрастні (силуетні) та неконтрастні (рівномірні). Для контрастної стрижки
характерні різкі переходи у довжині волосся на різних ділянках голови, тобто
нерівномірне його зістригання. У неконтрастних стрижках немає великої різниці у
довжині волосся.
8. З якою метою волосяну частину голови
поділяють на окремі зони (частини)?
9. Що являє собою контрольне пасмо,
скільки контрольних пасмо може мати стрижка?
10. Поясніть суть способу
укорочування волосся «зняття волосся на пальцях».
11. Поясніть суть способу
укорочування волосся «пасмо за пасмом». 12. Поясніть суть способу укорочування
волосся «пасмо на пасмо». Повторення правил охорони праці, санітарії та
особистої гігієни.
Майстер виробничого
навчання. При виконанні перукарських робіт потрібно
дотримуватись правил техніки безпеки, охорони праці, санітарії та особистої
гігієни
- Особливості організації робочого місця при
виконанні сучасних чоловічих модельних стрижок.
- Правила охорони праці, норми санітарії та
гігієни.
6. Практичний показ з
поясненням
·
Пояснення нового матеріалу:
·
Показ майстром прийомів виконання сучасних
чоловічих модельних стрижок у робочому темпі;
·
Показ майстром кожної технологічної
операції та пояснення способів їх виконання за інструкційною карткою в
уповільненому темпі;
·
Учні відтворюють показані майстром
прийоми;
·
Розбирати проблемні ситуації, які можуть
виникнути в процесі виконання сучасних чоловічих модельних стрижок.
ТЕХНОЛОГІЯ ВИКОНАННЯ
СТРИЖКИ «НАГОЛО». Інструменти електрична машинка,
гребінець, прямі ножищ безпечна бритва
Технологія виконання. Стрижка проста, виконується на сухому волоссі (рис 1.)
Рис
1. Стрижка «наголо»
а
— зовнішній вигляд б — схема виконання
·
Якщо волосся довге, його підстригають на
необхідну для роботи машинкою довжину способом «на пальцях».
·
Бажаної довжини волосся досягають
установленням висоти ножа в машинці на 1,3 мм
·
Розчісують волосся за ростом стрижку
машинкою починають з лобнотім'яної зони в напрямку від крайової лінії росту
волосся на лобі до маківки.
·
Першу смугу виконують від середини лобною
виступу, всі наступні — у напрямку за годинниковою стрілкою.
·
Для забезпечення рівності стрижки
зістригають кожну нас гупну смужку із захопленням частини попередньої.
·
Волосся на маківці та потиличні вихори
додатково простригають проти їх росту.
·
Темні місця або смуги, що залишились після
стрижки, простригають машинкою з ножем тієї ж висоти, яким виконували первинну
стрижку.
·
Волосся окантовують на скронях, за вушними
раковинами, на шиї.
·
Окремі волосинки, що стирчать, зрізають
ножицями.
IІІ. ПОТОЧНИЙ ІНСТРУКТАЖ
1.
Самостійне виконання завдань учнями, розв’язування проблемних ситуацій.
2. Розподіл учнів за робочими місцями.
3.
Обходи робочих місць учнів з метою:
-
перевірки правильності організації робочого місця;
-
контроль за дотриманням правил охорони праці, санітарії і гігієни;
- надання допомоги та контроль виконання всіх
операцій технологічного процесу;
- під час виконання учнями вправ: вказати на
допущенні помилки слабшим учням і за допомогою додаткових запитань допомогти
учням самостійно усунути їх;
-
при потребі, з урахуванням типових помилок, допущених учнями, проведення повторного
інструктажу.
ІV. ЗАКЛЮЧНИЙ ІНСТРУКТАЖ
1.Закріплення
та підведення підсумків:
-
Аналіз діяльності учнів у процесі всього уроку.
- Оцінка роботи учнів, її об’єктивне
обговорення.
-
Аналіз причин типових помилок учнів та способи їх усунення.
- Повідомлення та обґрунтування результатів
оцінювання учнів. - Виставлення оцінок, враховуючи відповіді під час опитування
та відпрацюванню практичного завдання
Коментарі
Дописати коментар