План уроку на 03.11.2020р.


ПЛАН УРОКУ

                (дистанційні технології навчання)

 

Тема програми: Модуль ПЕР-2.5.Виконання базових модельних зачісок

                              ПЕР-2.5.2.Виконання зачісок концентрованого типу

Тема уроку: Виконання зачісок концентрованого типу з начісуванням до маківки

Мета уроку: навчальна- сприяти комплексному застосуванню знань, умінь та навичок при виконанні зачісок концентрованого типу з начісуванням до маківки

                       розвиваюча  сприяти розвитку аналітичного мислення, уміння знаходити вихід із нестандартних ситуацій.

                      виховна - сприяти вихованню в учнів поваги до оточуючих, охайності та дотримання дисципліни, бажання творчого і професійного росту.

Тип уроку: вивчення трудових прийомів та розвиток вмінь і навичок при

виконанні перукарських операцій.

Комплексно - методичне забезпечення уроку: Інструкційні картки, плакати, картки контролю, критерії оцінювання знань, умінь учнів.

Матеріально -технічне забезпечення уроку: ноутбук, проектор, екран, веб -камера, перукарська білизна, пеньюари, комірці, дезинфікуючі засоби, косметичні засоби для укладання, гребінці, зажими, шпильки, невидимки, тощо.

Міжпредметні зв’язки: перукарська справа, санітарія та гігієна, матеріалознавство, охорона праці, етика. 

                                                  Хід уроку

I. Організаційна частина - 5хв.

1.1. Закріплення знань по БП і ОП.

II. Вступний інструктаж 20-30 хв.

 2.1.Повідомлення теми та навчальної мети уроку

 2.2.Повторення вивченого матеріалу і набутих знань, умінь

-що означає термін «крон» в зачісці

-чим виконується елемент «букля» в зачісці

-на яке волосся виконується зачіска

-як знезаражувати ножиці

-перерахуйте форми голови

-перерахуйте форми обличчя

-охарактеризуйте холодний спосіб укладання

-охарактеризуйте гарячий спосіб укладання

-які декоративні елементи застосовуються у зачісках

-за допомогою яких аксесуарів можна укладати волосся

-які варіанти укладання ви знаєте

 

2.3.Ознайомлення учнів з матеріалами уроку.

2.4. В технологічній послідовності в уповільненому темпі показ  зачісок концентрованого типу з начісуванням до маківки

                                         Основні поняття.

             Зачіска -  це волосся укладене в певну форму із

застосуванням різних видів укладання, завивки, різноманітних стрижок.

  Мода- це те, що в певний час найпоширеніше, тобто користується найбільшою популярністю й визнанням більшості.

  Моделювання- творчий процес створення форми зачіски на натуральному волоссі, або парику шляхом використання стрижки, укладки, фарбування, завивки.

  Ритм- повторювальний тип змін у зачісці.

  Форма- це загальний контур зачіски, видимий під будь-яким кутом зору.

  Пропорції – це співвідношення елементів зачіски.

  Нюанс – це відношення однорідних елементів, схожих між собою.

  Контраст – це відношення з яскраво вираженою нерівністю порівнюваних однорідних елементів.

                          Класифікація зачісок за модністю

  Модні зачіски- це зачіски, які у певний час найпоширеніші, користуються великим попитом. Вони - це стандарт, установлений законодавцями моди.

  Консервативні зачіски- не модні зачіски; вони відповідають попередній моді, тобто вчорашній.

  Авангардні зачіски- ексцентричні. Це зачіски майбутнього, вони відтворюють перспективу моди.

 

 Створення зачіски відбувається за певними законами композиції:

1.Усі компоненти та композиційні засоби підпорядковані призначенню зачіски. З цього випливає, що практичне призначення зачіски повинно бути і змістом її форми. Фантазійна зачіска не доречна на роботі або спортмайданчику, а довге розпущене волосся неприпустиме на прийомі офіційного характеру;

2.У зачісці присутній композиційний центр, який здебільшого трактується як місце зосередження основних, важливих зв’язків між елементами. Він може розташовуватись на будь-якій частині голови і не збігатися з геометричним з геометричним центром або віссю симетрії;

3.Усі частини, компоненти співвідносяться між собою, а також з обличчям та фігурою людини. Масштабність має прямий зв’язок із кольором і фактурою. Зачіска зі світлого волосся здається дещо більшою, ніж з темного.

                                                 Колір і фактура

    Ці елементи суттєво впливають на зовнішній вигляд форми зачіски. Колір впливає на відчуття легкості (світлі кольори) та важкості (темні кольори). Світлі тони наближують і збільшують. Темні ж діють навпаки. На темному фоні всі інші кольори світліють і навпаки. Використання оптичних ілюзій відкриває великі можливості перед майстром.

   Колір тісно пов’язаний з фактурою волосся, тобто з характером його будови (товщина, блиск, еластичність). Поняття «фактура» включає в себе і характер поверхні зачіски. Від фактури волосся залежить створення конструктивних і декоративних ліній: напружена буде лінія чи в’яла, круглий завиток чи слабкий, триматиметься форма чи ні.

   Певні тони здатні викликати певні реакції. Так, світліші відтінки роблять людей молодшими й ефектнішими, темні кольори сприймаються як таємничі та чаруючі. Світлі і темні відтінки створюють ілюзію великого об’єму волосся. Темні і холодні кольори, навпаки, візуально зменшують зачіску, надають їй більшої гладкості та обтічності. Відчуття додаткового об’єму або товщини волосся досягається чергуванням теплих і холодних тонів зі світлими і темними. Чорний колір добре тримає композицію, підсилює виразність, різко окреслює силует зачіски. При зміні освітлення колір може змінюватись.

                            Техніка безпеки при виконанні зачіски

1.При виконанні укладки волосся використовувати перукарську білизну (пелерина).

2.Прикривати обличчя клієнта під час фіксування зачіски лаком.

3.Перевіряти наявність гострих кінців у невидимок та шпильок.

4.В перукарні повинна бути гарна вентиляція, щоб не отруїтися випаровуваннями засобів для укладки волосся.

5.Слідкувати за температурою повітря фена і сушуара, щоб не отримати опіки шкіри голови.

6.Не притуляти електрощипці близько до шкіри, щоб не отримати опіки.

7.Не пересушувати волосся.

8.Слідкувати за кількістю засобів для укладання волосся.

9.Використовувати парфюмерно-косметичні засоби тільки ті, що відповідають терміну зберігання.

10.Не використовувати металеві гребінці, щоб не пошкодити волосся.

11. Не натягувати занадто сильно волосся при накручуванні на бігуді.

12.Електрощипці обов’язково повинні мати вогнетривку підставку.

13.Перед використанням фенів, електрощипців і прасок треба перевірити їх на цілісність шнурів і корпусу.

2.5.Аналіз навчально -технічної документації

2.6.Суть і зміст операції.

2.7.Аналіз можливих помилок і шляхи їх попередження.

2.8.Способи самоконтролю, взаємоконтролю при виконанні операції.

2.9.Можливі способи виконання роботи і вибір найбільш раціональних із них

2.10.Безпечні методи праці під час роботи.

2.11.Економія електроенергії, часу, матеріалів.

2.12.Розвиток в учнів самоконтролю, взаємоконтролю, самостійного планування при виконанні навчальних робіт.

2.13.Закріплення навчального матеріалу

-виконання в технологічній послідовності в уповільненому темпі зачісок концентрованого типу з начісуванням до маківки

2.14.Надати денне завдання учням на зміну - 6год

 

III.Поточний інструктаж і самостійна робота учнів-6г.

3.1.Дотримання правил БП, ОП

-Чи всі учні можуть самостійно приступити до роботи

-Контроль за якістю роботи, раціональне використання робочого часу, електроенергії

-Організація учнями своїх робочих місць

-Індивідуальні і додаткові інструктажі на робочих місцях

-Самостійність та самоконтроль в роботі

-Перевірити обсяг та якість роботи

-Виставити бали за денне завдання

IV.Заключний інструктаж 20 - 25хв.

-Підведення підсумків уроку і ступінь досягнення поставленої мети

-Показ кращих робіт і аналіз досягнень, при цьому звернути увагу на відповідальність учнів

-аналіз типових помилок при виконанні прийомів, операцій, їх причини та шляхи попередження

-Звернути увагу на дотримання правил БП, ОП, організацію робочого часу, місця, уважність під час роботи, самоконтроль і взаємоконтроль

-Оголошення і мотивація оцінок

-Домашнє завдання

 -навчитись в технологічній послідовності в уповільненому темпі зачісок концентрованого типу з начісуванням до маківки

-переглянути відео за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=37fTrc8t6Tg&list=RDCMUCciqnPL2Akx52tgnGg1xIjg&start_radio=1&t=10

https://www.youtube.com/watch?v=L9H3upDdpKg

 



Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Тестові завдання перукаря 2 класу.

Поурочно- тематичний план групи 20