План уроку.
(дистанційні технології навчання)
Тема програми:
Модуль ПЕР-2.5.Виконання базових модельних зачісок
ПЕР-2.5.1.Виконання простих елементів зачісок
Тема уроку:
Виконання елементу зачіски - валик
Мета уроку: навчальна-
сприяти комплексному застосуванню знань, умінь та навичок при виконанні в
зачісці елементу - валик
розвиваюча – сприяти
розвитку аналітичного мислення, уміння знаходити вихід із нестандартних
ситуацій.
виховна - сприяти вихованню в учнів поваги до оточуючих, охайності
та дотримання дисципліни, бажання творчого і професійного росту.
Тип уроку:
вивчення трудових прийомів та розвиток вмінь і навичок при
виконанні
перукарських операцій.
Комплексно - методичне забезпечення
уроку: Інструкційні картки, плакати, картки контролю, критерії
оцінювання знань, умінь
учнів.
Матеріально
-технічне забезпечення уроку:
ноутбук, проектор, екран, веб -камера, перукарська білизна, пеньюари, комірці,
дезинфікуючі засоби, косметичні засоби для укладання, гребінці, зажими,
шпильки, невидимки, тощо.
Міжпредметні
зв’язки: перукарська справа, санітарія та
гігієна, матеріалознавство, охорона праці
Хід уроку
I. Організаційна
частина - 5хв.
1.1. Закріплення знань по БП і ОП.
II. Вступний
інструктаж 20-30 хв.
2.1.Повідомлення
теми та навчальної мети уроку
2.2.Повторення
вивченого матеріалу і набутих знань, умінь
-Які варіанти укладання ви знаєте?
-Які комбіновані види укладання ви знаєте?
-Яку роль в укладанні відіграє проділ?
-Що таке « хвиля»? Які види « хвиль « існують?
-Дайте визначення елементам зачіски: «буклі», «валик».
-Охарактеризуйте допоміжні засоби для укладання: пінка;
лак; лосьйон; гель; креми; віск
-Охарактеризуйте холодний спосіб укладання .
-Охарактеризуйте гарячий спосіб укладання
2.3.Ознайомлення учнів з матеріалами уроку.
2.4. В технологічній послідовності в уповільненому темпі
показ елементу зачіски-валик.
ВИКОНАННЯ ЕЛЕМЕНТУ ЗАЧІСКИ-ВАЛИК
Є зачіски, які ніколи не виходять з моди. Вони
називаються класичними і підходять майже для будь-якої ситуації.
Однією з таких
багатоцільових і ефектних зачісок є зачіска валик (також відома як французький
твіст або зачіска черепашка). Вона підійде як для урочистого випадку, так і для
створення суворого офісного образу. А якщо її трохи прикрасити, збирати не всі
волосся, а залишити маленькі пасма - вийде ексцентричний і вільний стиль.
Валик — начесане та викладене у вигляді валика по крайовій
лінії росту волосся.
Для створення зачіски знадобитися:
Гребінець із хвостиком - для
розчісування .
Пелерина
Гребінець - вилочка - для начісування,
тупірувания.
Щітка
- для начісування і тупірування;
Затискачі - для кріплення волосся під
час виконання зачіски;
Шпильки - використовуються як для
фіксації окремих пасом, так і для прикраси зачіски;
Невидимки - для підтримки форми зачіски
і фіксації окремих елементів
Електроплойка (конусна) - для створення
локонів по всій голові або на окремих ділянках.
Лак для фіксації
Технологія виконання
1. Сухе волосся ретельно розчісують.
2. Потім у нього біля коренів утирають мус.
3. Волосся з двох боків підкручують у "валик"
до потилиці та закріплюють заколкою.
4. По краю валик заколюють шпильками.
5. Для збільшення об'єму під "валик" можна
підкласти шиньйон.
6. Вільні кінці загорнути у "валик" і закріпити
зверху шпильками або оформити локони.
2.5.Аналіз навчально -технічної документації
2.6.Суть і зміст операції.
2.7.Аналіз можливих помилок і шляхи їх попередження.
2.8.Способи самоконтролю, взаємоконтролю при виконанні
операції.
2.9.Можливі способи виконання роботи і вибір найбільш
раціональних із них
2.10.Безпечні методи праці під час роботи.
2.11.Економія електроенергії, часу, матеріалів.
2.12.Розвиток в учнів самоконтролю, взаємоконтролю,
самостійного планування при виконанні навчальних робіт.
2.13.Закріплення навчального матеріалу
-виконання в технологічній послідовності в уповільненому
темпі елементу зачіски-валик.
2.14.Надати денне завдання учням на зміну - 6год
III.Поточний
інструктаж і самостійна робота учнів-6г.
3.1.Дотримання правил БП, ОП
-Чи всі учні можуть самостійно приступити до роботи
-Контроль за якістю роботи, раціональне використання
робочого часу, електроенергії
-Організація учнями своїх робочих місць
-Індивідуальні і додаткові інструктажі на робочих місцях
-Самостійність та самоконтроль в роботі
-Перевірити обсяг та якість роботи
-Виставити бали за денне завдання
IV.Заключний
інструктаж 20 - 25хв.
-Підведення підсумків уроку і ступінь досягнення
поставленої мети
-Показ кращих робіт і аналіз досягнень, при цьому
звернути увагу на відповідальність учнів
-аналіз типових помилок при виконанні прийомів, операцій,
їх причини та шляхи попередження
-Звернути увагу на дотримання правил БП, ОП, організацію
робочого часу, місця, уважність під час роботи, самоконтроль і взаємоконтроль
-Оголошення і мотивація оцінок
-Домашнє
завдання
-навчитись в
технологічній послідовності в уповільненому
темпі виконанню елементу зачіски-валик.
-переглянути відео за посиланням:
https://www.youtube.com/watch?v=8KU8w5CTvJ8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=SDg8mymKDCs&feature=emb_logo
https://www.youtube.com/watch?v=zezCmC4p7QI
Коментарі
Дописати коментар