ПЛАН УРОКУ

(дистанційне навчання)

Тема програми: Модуль ПЕР-2.5.Виконання базових модельних зачісок

                              ПЕР-2.5.1.Виконання простих елементів зачісок

Тема уроку: Виконання елементу зачіски - буклі

Мета уроку: навчальна- сприяти комплексному застосуванню знань, умінь та навичок при виконанні в зачісці елементу - буклі

                       розвиваюча  сприяти розвитку аналітичного мислення, уміння знаходити вихід із нестандартних ситуацій.

                      виховна - сприяти вихованню у учнів поваги до оточуючих, охайності та дотримання дисципліни, бажання творчого і професійного росту.

Тип уроку: вивчення трудових прийомів та розвиток вмінь і навичок при

виконанні перукарських операцій.

Комплексно - методичне забезпечення уроку: Інструкційні картки, плакати, картки контролю, критерії оцінювання знань, умінь учнів.

Матеріально -технічне забезпечення уроку: ноутбук, проектор, екран, веб -камера, перукарська білизна, пеньюари, комірці, дезинфікуючі засоби, косметичні засоби для укладання, гребінці, зажими, шпильки, невидимки, тощо.

Міжпредметні зв’язки: перукарська справа, санітарія та гігієна, матеріалознавство, охорона праці 

                                                  Хід уроку

I. Організаційна частина - 5хв.

1.1. Закріплення знань по БП і ОП.

II. Вступний інструктаж 20-30 хв.

 2.1.Повідомлення теми та навчальної мети уроку

 2.2.Повторення вивченого матеріалу і набутих знань, умінь

 

-перерахуйте засоби для укладання волосся

-які варіанти укладання волосся ви знаєте

-охарактеризуйте холодний спосіб укладання

-охарактеризуйте засіб для укладання віск і пінку

-яку роль зачісці відіграє проділ

-які техніки збільшування об’єму ви знаєте

-як знезаражуються гребінці і щітки

 

2.3.Ознайомлення учнів з матеріалами уроку.

2.4. В технологічній послідовності в уповільненому темпі показ елементу зачіски-буклі.

 

                         Укладання волосся. Елементи зачісок.

   Після того, як волосся вимите, підстрижене, пофарбоване, виконана хімічна завивка або навпаки -- волосся випрямлене, за допомогою укладання йому надається завершальна форма та вигляд.

   Перукарська практика на потребу сучасних стилів зачісок пропонує широкий вибір варіантів укладання волосся. Можна сушити волосся під ковпаком сушарки або скористатися феном, надати волоссю нового вигляду спеціальним термоінструментом або викласти його вручну тільки пальцями.     Буває достатнім застосувати одну з відомих технік укладання волосся, але частіше перукар користується декількома прийомами і, комбінуючи їх у роботі, втілює модні тенденції у створенні зачісок.

  Волосся укладають, надаючи йому потрібної форми, створюючи обрану зачіску, з урахуванням певних елементів.

З поняттям «проділ» знайомляться при вивченні зон волосяного покриву. В укладанні волосся проділ відіграє роль елемента зачіски. У зачісках застосовуються також напівпроділи, які відрізняються від проділів довжиною

  Крон -- найвища частина хвилі, місце згину волосся, де воно змінює свій напрямок на зворотний і відділяє одну хвилю від іншої. Крони бувають високі та низькі, гострі (тонкі) та тупі (товсті).

  Чілка, як і проділ, є важливим елементом зачіски. Змінюючи форму чілки, впливають на сприйняття зачіски загалом. Чілки розрізняють за густотою волосся, довжиною, методом стрижки, формою окантування, способом пофарбування. Чілка може бути яскраво виявленою або входити до основної маси волосся тім'яної зони. Зовнішній вигляд чілки можна змінити, виконавши укладання окремих пасом волосся, завитків або локонів

  Окремим елементом та основою зачіски вважають завите волосся.

 Локон -- пасмо волосся, завите в трубочку та викладене у формі спіралі. Локони можуть бути закручені вгору або вниз. Розрізняють локони горизонтальні, вертикальні, косі, спускні.

 

 Буклі -- тупіруване, вичесане та викладене в тугі валики волосся.

Рельєф -- пасма волосся, розділені борознами.

 



2.5.Аналіз навчально -технічної документації

2.6.Суть і зміст операції.

2.7.Аналіз можливих помилок і шляхи їх попередження.

2.8.Способи самоконтролю, взаємоконтролю при виконанні операції.

2.9.Можливі способи виконання роботи і вибір найбільш раціональних із них

2.10.Безпечні методи праці під час роботи.

2.11.Економія електроенергії, часу, матеріалів.

2.12.Розвиток в учнів самоконтролю, взаємоконтролю, самостійного планування при виконанні навчальних робіт.

2.13.Закріплення навчального матеріалу

-виконання в технологічній послідовності в уповільненому темпі елементу зачіски-буклі.

2.14.Надати денне завдання учням на зміну - 6год

 

III.Поточний інструктаж і самостійна робота учнів-6г.

3.1.Дотримання правил БП, ОП

-Чи всі учні можуть самостійно приступити до роботи

-Контроль за якістю роботи, раціональне використання робочого часу, електроенергії

-Організація учнями своїх робочих місць

-Індивідуальні і додаткові інструктажі на робочих місцях

-Самостійність та самоконтроль в роботі

-Перевірити обсяг та якість роботи

-Виставити бали за денне завдання

 

IV.Заключний інструктаж 20 - 25хв.

-Підведення підсумків уроку і ступінь досягнення поставленої мети

-Показ кращих робіт і аналіз досягнень, при цьому звернути увагу на відповідальність учнів

-аналіз типових помилок при виконанні прийомів, операцій, їх причини та шляхи попередження

-Звернути увагу на дотримання правил БП, ОП, організацію робочого часу, місця, уважність під час роботи, самоконтроль і взаємоконтроль

-Оголошення і мотивація оцінок

 

 

 

-Домашнє завдання

 -навчитись в технологічній послідовності в уповільненому темпі виконанню елементу зачіски-буклі.    

-переглянути відео за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=5Gr_yD7cxwc

https://www.youtube.com/watch?v=BWrBLgWoKLc

https://www.youtube.com/watch?v=x9rVVcc-XCE

 

 

 


 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Тестові завдання перукаря 2 класу.